Polacy zachwyceni nową partią Biedronia. W programie m.in. dostęp do aborcji i legalizacja związków partnerskich


Polska potrzebuje świeżości, Polska potrzebuje wiosny. To my zrobimy tę wiosnę! My jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki – mówił.

Biedroń chce zagwarantować obywatelom skrócenie kolejek do lekarzy i dostęp do specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wprowadzony ma być limit czasu oczekiwania na świadczenia w danym oddziale NFZ oraz limit wydatków pacjenta na leki na receptę. Minimalna emerytura ma wynosić 1600 złotych. Biedroń zamierza też walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i podwyższyć im świadczenia.

Partia chce wprowadzić jawność wynagrodzeń, aby społeczeństwo wiedziało ile zarabiają politycy czy urzędnicy. Jednocześnie Wiosna będzie się domagać podniesienia płacy minimalnej. W ramach walki ze smogiem Biedroń planuje zamknięcie wszystkich kopalni węgla do 2035 roku. W zamian chce stworzyć sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni.

W ramach walki o prawa zwierząt, polityk zapowiedział m.in. likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Chce też zatrzymać wycinkę drzew.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest fakt, że Wiosna chce zagwarantować kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia. Nikogo nie zaskoczy, że Biedroń chce również zalegalizować związki partnerskie.

W Polsce nie ma miejsca na mówienie ludziom, z kim mają zakładać rodzinę. W naszym ukochanym kraju jesteśmy szczęśliwi bez względu na to, z kim jesteśmy i kogo kochamy – mówił.W sektorze edukacji polityk także planuje zmiany…

 


0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *