Wiemy, jaka będzie zima tego roku. Niektórzy z was nie będą zadowoleni


Każdego roku w mediach pojawia się ten sam tekst: zima znów zaskoczyła kierowców. Możemy z niego w łatwy sposó wywnioskować, że kierowcy w naszym kraju nie należą do najbardziej rozgarniętych. Jeśli opady śniegu w grudniu ich zaskakują, to ja nie wiem co z nimi jest nie tak. Abstrachując już jednak od kierowcó, skupmy się może nieco bardziej na zimie, bo w tym roku może dać o sobie znać i to całkiem intensywnie.

Portal pogodowy Meteo France przygotował prognozę na nadchodzące kilka miesięcy. Obejmuje ona okres od listopada tego roku aż do marca przyszłego roku.

Zdaniem ekspertów cała zima dyktowana będzie przez obszar wysokiego ciśnienia, który wytworzy się gdzieś nad północnym Atlantykiem. Zima będzie więc dość ostra i może przynieść spore opady śniegu.

Nie powinniśmy się jednak martwić pogodą aż do grudnia. Bowiem dopiero w grudniu i styczniu zima da o sobie znać. Możemy spodziewać się niskie temperatur i opadów śniegu. Średnia temperatura w Polsce w styczniu przyszłego roku będzie o kilka stopni Celsjusza niższa od średniej wieloletniej. Radzimy więc zakupić ciepłe kurtki i czapki, ponieważ mogą się przydać.

 


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *