Wiemy, kiedy nastąpi trzecia wojna światowa. Jest oficjalna data – będzie to rok…


Czy trzecia wojna wybuchnie?

Informatyk z Uniwersytetu Kolorado Aaron Clauset skonstruował specjalny, komputerowy model, który dokładnie przewiduje różne rzeczy – między innymi okres między kolejnymi zdarzeniami w historii. Bazuje on na poprzednich konfliktach, uwzględnia wiele zmiennych i czas, w jakim dojdzie do kolejnej wojny. Oto, co wyszło:

III wojna światowa

Komputerowy algorytm wyliczył, że od końca II wojny światowej minęło ponad 70 lat, a odstęp czasowy między I wojną światową a II wojną światową wynosił jedynie 21 lat. Na świecie było pełno mniejszych konfliktów, ale nic poważniejszego…

Czy będzie trzecia wojna?

Naukowiec obliczył, że okres pokoju pomiędzy wojnami jest specyficznie długi między I-szą a II-gą wojną, jednak żeby mówić o pełnym, kompletnym okresie pokoju na bazie poprzednich konfliktów ogólnoświatowych, musiałoby minąć 100-140 lat. Wyznaczył więc datę III wojny światowej, oto ona:

Kiedy będzie trzecia wojna?

Według skomplikowanego algorytmu, ludzkość może przeżyć jeszcze między 383 a 11,489 lat, z medianą wynoszącą 1,339 lat. Tyle mniej więcej pozostało wg naukowca do końca świata, który będzie spowodowany globalnym wybiciem się ludzkości między sobą. Pamiętajcie – to dane statystyczne, a nie wróżenie z kuli.

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *