W przyszłym tygodniu doczekamy się rekordu upału! Wrzesień będzie cieplejszy niż lipiec!


Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że już od poniedziałku 17 września do czwartku 20 września w niektórych województwach można spodziewać się temperatur zachęcających do wyjścia na plażę a nie do pracy. To właśnie od poniedziałku ok. 32-stopniowe temperatury mają pojawić się w zachodnich rejonach Polski. Co więcej, w innych częściach kraju też ciężko będzie narzekać, ponieważ słupki rtęci mają wskazywać ok. 25-27 stopni Celsjusza. Trzeba jednak odnotować, że tego dnia mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego oraz śląskiego muszą być przygotowani na ewentualne pojawienie się burz.

Największe temperatury na zachodzie kraju spodziewane są w środę. Prognozuje się, że mieszkańcy tamtejszych województw mogą spodziewać się tropikalnych upałów (nawet 35 stopni Celsjusza). Co ciekawe, wzrost temperatury w tamtych rejonach nie będzie równowznaczny z tożsamym zjawiskiem w pozostałej części kraju. Tam temperatury mają spaść do ok 22-24 stopni zaś burze pojawić się mogą w woj. zachodniopomorskim.

W ostatni z prognozowanych przez portal dni (czwartek 20 września) również w zachodniej części Polski temperatura przekraczać ma 30 stopni (w najcieplejszych miejscach nawet 32 stopnie Celsjusza). Dodatkowo na wysokie temperatury mogą przygotować się mieszkańcy południowych regionów naszego kraju.


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *