Tak wygląda najmłodsza matka w historii świata. Lina Medina miała 5 lat, gdy na świat przyszedł jej syn. Kto był ojcem i jak do tego doszło?


Lina Medina urodziła się w Peru. Ustanowiła rekord świata jako najmłodsza matka w historii medycyny. Urodziła swoje pierwsze dziecko, gdy miała zaledwie 5 lat 7 miesięcy i 21 dni.

Ojciec Liny, Tiburcio Medina, zauważył, że jego córka (jedna z jego dziewięciorga dzieci) miała nienaturalnie opuchnięty brzuch. W połowie kwietnia 1939 roku ojciec zaprowadził Linę do szamanów z wioski, którzy osądzili, że dziewczynka ma guza i poradzili, aby zawieźć ją do szpitala w pobliskim miasteczku Pisco.

Dr Gerardo Lozada po wstępnym rozpoznaniu, pragnąc sprawdzić swoją teorię, zabrał dziewczynkę do stolicy Peru – Limy, gdzie inni specjaliści potwierdzili diagnozę. Okazało się, że Lina jest w ciąży.
To najdziwniejszy przypadek w historii medycyny. U dziewczynki stwierdzono przedwczesne dojrzewanie. Zaczęła miesiączkować w wieku kilkunastu miesięcy. Jednak… jak doszło do zapłodnienia?

Jej syn został nazwany na cześć lekarza Gerardo Medina. Ważył 2700 gramów. Chłopiec do 10. roku życia wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Gerardo Medina zmarł w 1979 roku (w wieku 40 lat) na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec Liny, Tiburcio, został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenie padło na jednego z braci Liny, jednak również okazało się niesłuszne.

Lina na zdjęciu z synem. Rodzice dziewczynki wychowywali ich jak rodzeństwo.

W dorosłym życiu Medina pracowała jako sekretarka w klinice dr. Lozada, który pomógł jej, a później jej synowi w edukacji. Lina poślubiła Raúla Jurado, z którym miała drugiego syna (ur. 1972). W 2002 roku Medina wraz z rodziną żyli w biednej części miasta Lima Chicago Chico. W tym samym roku odmówiła wywiadu z agencją prasową Reuter. Kobieta ma 84 lata.


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *