Oto lista najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce – tylko dla odważnych


Poradziecki szpital w Legnicy

Opuszczony szpital w Lasku Złotoryjskim w Legnicy to jedno ze straszniejszych miejsc w Polsce. Powstał tuż przed II wojną i mówi się, że były tam prowadzone dziwne eksperymenty na ludziach, a ich duchy krążą do dziś po szpitalu i powodują niewyjaśnione śmierci zwiedzających. Kilka lat temu zginął tu mężczyzna, który spadł ze szklanej posadzki 10 metrów w dół i zabił się na miejscu, a chciał tylko pozwiedzać…

Nawiedzone domy w Żołędowie

Dwa budynki powstały w około 1970 roku i, co ciekawe… nie ma ich w żadnym wykazie budowlanym ani na żadnej mapie zagospodarowania terenu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że dzieją się tam niewyjaśnione rzeczy i mało kto ma odwagę się wybrać w okolicę tych dwóch domów.

Nawiedzony dom w Topolinku

Podobno dawni właściciele domu widzieli, jak nieznana siła uniosła człowieka we wnętrzu tegoż domu i trzymała go do góry nogami pod sufitem. Niedługo później inny mieszkaniec domu poczuł, jak w nocy zaatakował go niewidzialny agresor. Dzieje się tam mnóstwo podobnych zdarzeń, a mieszkańcy miejscowości unikają domu jak ognia.

Nawiedzona willa w Bydgoszczy

W latach 50-tych wydarzyła się tam tragedia – chora umysłowo babcia udusiła swojego wnuczka. Podobno do dzisiaj krąży tam duch dziecka, który prześladuje każdego, kto odważy się wejść do budynku.

Nawiedzony dom w Izbicy

Przy trasie Lublin-Zamość mieści się taki niewykończony od wielu lat dom. Podobno w jego wnętrzu widziano krew lejącą się ze ścian, słyszano krzyki i widziano rozbłyski światła. Niepokojące jest to, że w pustym domu wystawiono święte obrazki w oknach… kto to zrobił – i po co?

Nawiedzony kościół w Tumie

Na jednej ze ścian widać podobno działalność diabła Boruty, który odcisnął swoje piętno po tym, jak jedna z parafianek zadrwiła sobie z diabła. Od tamtego czasu w kościele czuć wyraźnie obecność nadprzyrodzonej mocy, a ludzie boją się tam uczęszczać.

Nawiedzony dom w Jaśkowicach

W województwie małopolskim stoi taka chatka, która mrozi krew w żyłach miejscowym i przyjezdnym. Podobno kiedyś pewien włóczęga zamordował małżeństwo mieszkające w tym domu – od tego czasu nie da się tam wejść, bo zwiedzającym towarzyszy okropny chłód i jęki duchów zmarłego małżeństwa.

Nawiedzony szpital psychiatryczny w Otwocku

Na terenie dawnego psychiatryka dzieją się dziwne rzeczy – widywane są tam postacie z zamazanymi, rozjechanymi twarzami, słychać krzyki dzieci, kroki, jęki i zawodzenie. Mało kto się tam zapuszcza.

Nawiedzona willa w Białymstoku

Na osiedlu Wyżyny mieści się willa, która zmieniała już wielokrotnie właścicieli – nikt jednak nie wytrzymał w niej długo, bo przedmioty same się w niej poruszają, a nocami słychać niepokojące odgłosy. Każdy, kto ją kupi, szybko sprzedaje dom z niewyjaśnionych powodów.

Nawiedzony dom koło Augustowa

Na trasie Łomża – Augustów znajduje się nawiedzony dom. Do jego budowy podobno użyto piasku z cmentarza i dlatego przyciągnięto do domu całe rzesze duchów, które gnębią mieszkańców budynku – ale również ludzi, którzy po prostu odważyli się tam wejść.

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *