5 zakazanych miejsc na Ziemi, do których turyści nie mają wstępu


Tajne stacje moskiewskiego metra

Przez wiele lat ich istnienie uważane było za teorię spiskową i dopiero niedawno oficjalnie potwierdzono, że faktycznie w czasie zimnej wojny, kiedy obawiano się ataku nuklearnego, powstały głęboko położone stacje. Amerykański wywiad ustalił, że tak zwane „Metro-2” ma 4 linie krzyżujące się pod Kremlem. Prawdopodobnie prowadzą do ukrytych pod ziemią daleko od Moskwy miasteczek. Kto wie, może kiedyś władze rosyjskie zechcą udostępnić jedną z tych linii w celach turystycznych. Pomarzyć zawsze można ?

Jaskinia Lascaux

Słynne groty kiedyś były otwarte dla turystów, którzy mogli podziwiać na własne oczy malowidła z epoki paleolitu, liczące sobie więcej niż 17500 lat. To najstarsze dzieła sztuki jakie kiedykolwiek odkryto. Niestety jaskinia została zamknięta dla zwiedzających w 1962 r., ponieważ wytwarzany przez ludzi dwutlenek węgla, ciepło i wilgoć przyczyniały się do niszczenia bezcennych malowideł. Póki co, jedyną osobą, która może je oglądać, jest ochroniarz, który zagląda tam tylko raz w tygodniu na kilka minut. Zawsze można starać się o jego posadę…

East Rennel

East Rennel to atol należący do Wyspy Salomona na Oceanie Spokojnym. Jego południowa część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamieszkują ją tubylcy, którzy nie przepadają za obcymi. Wyspa porośnięta jest dziewiczym lasem tropikalnym. Współczesna cywilizacja nie odcisnęła na niej swojego piętna i UNESCO dba, aby tak pozostało.

Poveglia

Włoska wyspa Poveglio przypomina filmową „Wyspę Tajemnic”. Jest równie tajemniczym, niepokojącym miejscem. Niegdyś zajdował się tu szpital psychiatryczny, gdzie pacjentów podobno torturowano i wykorzystywano do eksperymentów. Wcześniej była miejscem, do którego odsyłano (czyli krótko mówiąc pozbywano się…) chorych na dżumę. Dzisiaj powszechnie uważa się, że wyspa jest nawiedzona. Ile w tym prawdy – nie wiadomo, w każdym razie zarówno miejscowi, jak i turyści mają zakaz wstępu na wyspę.

Chram Grand Shrine


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *