Postacie z „Kubusia Puchatka” jako ciężkie choroby psychiczne? Przekonajcie się sami!


Kanadyjski Związek Medyczny opublikował kiedyś artykuł o tym, że wszystkie postacie z bajki Kubuś Puchatek obrazują jakieś zaburzenie albo chorobę psychiczną. Nie zostało to dobrze przyjęte przez fanów i rodziców dzieci, które namiętnie oglądały tą bajkę, jednak podobieństw jest zbyt wiele aby całkowicie wykluczyć tą możliwość.

Spójrzcie sami:

1. Kubuś Puchatek – idealnie obrazuje zaburzenia odżywiania, całe jego życie polega na jedzeniu i zamartwianiu się o tym, że nie ma co jeść albo, że zjadł za dużo.

2. Królik – jego obsesyjność w sprzątaniu i pilnowaniu porządku pokazuje, że najprawdopodobniej cierpiał on na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

 

3. Tygrysek – idealny wręcz obraz osoby z chorobą AHDH

 

4. Maleństwo – czasami nie słucha nikogo i kończy w niebezpiecznych dla siebie sytuacjach a czasami nie chce wychodzić z kieszeni swojej mamy. Maleństwo idealnie obrazuje dzieci z autyzmem.

 

5. Mama kangurzyca – wiecznie boi się o swoje dziecko i nie chce spuszczać go ze wzroku ani na minutę (paranoja).

6. Kłapouchy – wieczny smutek, przybicie i negatywne spojrzenie na świat, czyli idealny obraz cieżkiej depresji.

 

7. Prosiaczek – jego strach przed wszystkim i wszystkimi idealnie opisuje coś, co psychiatrzy nazywają ogólnie zaburzeniami lekowymi.

 

8. Krzyś – samo to, że przesiaduje w lesie z wymyślonymi przyjaciółmi, święcie przekonany, że są prawdziwi świadczy o tym, że jego postać przedstawia schizofrenię.


0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *