11 wskazówek, jak flirtować przez SMS-y/komunikatory internetowe


Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że związek zaczyna się od SMS-ów, czy też komunikatorów internetowych. Każda randka poprzedzona jest dziesiątkami, jeżeli nie setkami wiadomości. Ten rodzaj flirtowania otrzymał już rangę nowej gałęzi w sztuce uwodzenia. Sprawdź co robić oraz jakich błędów unikać, aby stać się w niej mistrzem.

1. Kiedy dajesz mu/jej numer telefonu, poproś, żeby napisał/a

Nie mów: „zadzwoń do mnie”. Jeżeli osoba, której dajesz swój numer jest nieśmiała, możesz się nigdy nie doczekać tego telefonu. Jeśli powiesz: „napisz do mnie wieczorkiem”, na pewno usłyszysz sygnał nowej wiadomości.

2. Nie wysyłaj SMS-ów typu „cześć”, „hej”, itp.

Wysyłanie takich wiadomości do niczego nie prowadzi. Na 99% w odpowiedzi dostaniesz to samo. Piszesz SMS-a, aby przekazać jakąś wiadomość, więc wysil się trochę bardziej.

3. Odpowiadaj na SMS-y/wiadomości w przeciągu 24 godzin

Zobacz kolejną stronę

Jeśli każesz mu/jej czekać dłużej niż cały dzień, pomyśli, że nie jesteś zainteresowany/a tą znajomością. Z kolei natychmiastowa odpowiedź to też przesada…

4. Nie wysyłaj SMS-ów/wiadomości przez „przypadek”

To znany trik stosowany najczęściej w 2 przypadkach: kiedy chcesz zwrócić na siebie uwagę albo wzbudzić czyjąś zazdrość. Adresat wiadomości z pewnością domyśli się, że to wcale nie pomyłka i uzna ten chwyt za żenujący.

5. Nie ma nic złego w wysłaniu SMS-a z zaproszeniem na randkę

Oczywiście, na randkę najlepiej zapraszać osobiście, ale jeśli jesteś zbyt nieśmiały/a możesz to zrobić mniej oficjalnie, przez SMS-a. Jeśli nie masz pewności co do tego, na jakim etapie jest wasza relacja, napisz jakąś niezobowiązującą wiadomość w stylu: „Czuję, że po szkole/pracy będę umierać z głodu. Może zjemy coś razem”?

6. Nie oszukuj się


Jeśli dostajesz od niego/niej odpowiedzi wybiórczo, np. co kilka dni i tylko późną porą (kiedy się nudzi) to znaczy, że ta osoba nie myśli o tobie i nie jest zainteresowana tą znajomością.

7. Jeśli zadzwoni, odbierz

Nie bój się rozmowy. Jeśli on/ona chce pogadać – to dobry znak! Odpisując SMS-ami na nieodebrane połączenia możesz zasugerować, że nic więcej z tego nie będzie.

8. Nie przesadzaj ze skrótami i buźkami

Takie skróty jak BTW czy ROFLOL są zarezerwowane dla przyjaciół, nie dla potencjalnej dziewczyny/faceta. Przesadna ilość buziek również nie ma w sobie nic romantycznego, nawet jeśli są to buziaczki.

9. Nie wysyłaj erotycznych SMS-ów i zdjęć, dopóki nie będziecie parą

W innym wypadku ryzykujesz, że wiadomości te przeczytają wszyscy jego/jej kumple.

10. Bądź ostrożny/a z żartami

Pamiętaj, że gdy piszesz SMS-a/wiadomość, twój rozmówca nie widzi twojego wyrazu twarzy i gestów ani nie słyszy tonu głosu. Może więc odebrać żart na poważnie, albo w ogóle go nie zrozumieć i poczuć się urażony.

11. Myślę o tobie

Flirtując przez SMS-y/komunikatory internetowe chcesz dać drugiej osobie do zrozumienia, że o niej myślisz. Może napisz to wprost? Taka wiadomość przed snem czy z samego rana zawsze wywoła u adresata uśmiech na twarzy…

 


0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *